Vazife Sözleri
            Vazife,bireyin üzerine yapmakla yükümlü olduğu eylemdir.Kişi bu işi üstlendiğinde ,kendisine sorumluluk almış olur.Fakat bunu yaparken birtakım şeylere dikkat etmek  gerekir.Etik kurallara  uygun olmalıdır ki güvenilir bir iş çıkaralım..O yüzden kimi zaman kişiler derler ki;üzerine vazife olmayan şeyi yapma diye. Vazife sözler burada işin içine giriyor.

            Her birey üstüne  sorumluluk almak ve o işi layığıyla yerine getirmek ister.Aldığı bu  görev onun vazifesi olur.Ve yapmaya an ve an hazırdır.Vazife ile ilgili anlamlı sözlere bir göz atın derim ki;tam anlamıyla vazife yerini bulsun. Hepimizin,bu hayatta olduğumuz sürece birtakım vazifeleri vardır.Bu ister bu dünyaya ait olsun,ister diğer dünyaya.Maddi-manevi hiç fark etmez.Yeter ki yapma gayretinde bulunalım.Vazife sözlerde de olduğu gibi,vazife vazifedir. Bu yüzdendir ki;her birey akıllıdır.

            Vazifeye dair anlamlı sözler burada işin içine giriyor.Diğer canlılardan farkımız aklımızın olması ve zeki olmamız.O yüzden bu aklımızı doğru şekilde kullanıp,vazifelerimizi yerine tam olarak getirmeliyiz. Vazifeye sözler burada işin içine giriyor.

            Her birey,kendi bilincinin farkında olmalı ve aldığı işi layığıyla yerine getirmelidir.Ve unutmamalıyız;üzerimize vazife olmayan şeylere vakit harcamamalıyız.Vazife sözler okunmalıdır.
 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir