Aile Sözleri

Bu dünyada sırtınızı daima dayayacağınız tek şeyin aileniz olduğunu unutmayın.  

Aile toplumun özüdür. Onu yıpratmaya yönelen her şey toplumun yıpratılmasına yönelmiş demektir. 

Aile hayatının güzelliği gibi hiç bir şey bulunmamaktadır.

Evlilik kaleye benzer. Dışarıdakiler içeri girmeye çalışır. İçeridekiler dışarı çıkmaya çalışır. 

Bir memleketin yükselmesi, ev ve aile muhabbetine dayalıdır.

Hayatta en büyük zenginlik; mutlu bir aileye sahip olmaktır. 

İçinde saygı ve sevginin bulunduğu ev, küçük de olsa asla dar gelmez. 

Eğer geçekten iyi ve güzel bir aileniz varsa bunun kıymetini onları kaybetmeden bilmeli ve onlara daha çok sarılmalısınız. Eğer ne kadar şanslı olduğunuzun farkında değilseniz, çevrenize bakın ve insanların hayatlarını inceleyin. O zaman göreceksiniz ki çevrenizdeki çoğu insandan çok daha şanslısınız ve bunun değerini bilmelisiniz. Sevginizi hiç korkmadan göstermeli ve utangaç davranışlar sergilemektense içinizdekileri açık açık göstermelisiniz.

Kalabalık aileler çok güzeldir. Çünkü kalabalık ailelerde yapılan kahvaltılar, yenilen yemekler ve içilen çaylar daima neşelidir ve huzur doludur. 

Ne kadar güzel yerlere gidip, gezip eğlenip vakit geçirseniz dahi ailenizin yanında bulduğunuz huzuru vermez. Aile saadeti böyle bir güzelliktir. 

Ömrünüzü kıymetli kılan her şey aile değerlerinde saklıdır. Eğer kendinizi sorgulamak ve aslınızı öğrenmek istiyorsanız ailenizi araştırmakla işe başlayabilirsiniz. Bu şekilde size dair gizli kalmış ne varsa gün yüzüne çok daha basit bir şekilde çıkartırsınız. 

Sahip olduğunuz en kıymetli şeyiniz ne paranız ne malınız ne de mülkünüzdür. Sahip olduğunuz en kıymetli şeyiniz ailenizdir ve onu kaybetmemek için elinizden gelen ne varsa yapmalı, onları daha fazla sahiplenmelisiniz. 

Hiç bir düşmanın giremediği tek kale ailedir. Onlarla beraber öyle sağlam kuleler yaparsınız ki kimse yıkamaz orayı ve kimse size kesinlikle zarar veremez.

Şimdiye kadar ne kadar kazancınız olduysa bunu size temin eden ailenizdir, onların size verdikleri, sevgisi, sabrıdır. Eğer siz bir yerlere geldiyseniz ve birbirinden değişik başarılara imza attıysanız bu, aileniz sayesindedir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir